Wieliczka – Zobacz z nami miasto z kopalną wpisaną na światową listę dziedzictwa UNESCO

 

Kopalnia Soli w WiKopalnia Soli Wieliczkaeliczce jest jednym z najcenniejszych polskich zabytków. Pierwszy szlak turystyczny w Wieliczce powstał już na przełomie XIX wieku. Kopalnia została w 1978 roku wpisana na światową listę dziedzictwa UNESCO. Szlak turystyczny prowadzi przez liczne chodniki i komory, których ślady działalności górniczej zostały zachowane. Ponadto, można odnaleźć liczne przykłady sztuki sakralnej, kompozycji tematycznych związanych z historią i legendami kopalni. Wieliczka jest jednocześnie największym na świecie skansenem górniczym z kolekcją unikalnych elementów wyposażenia górniczego odzwierciedlających rozwój technik górniczych od średniowiecza po dziś. Dodatkowo mikroklimat kopalni ma korzystny wpływ na odwiedzających, którzy cierpią z powodu astmy i alergii. Wycieczka rozpoczyna się zejściem w dół po schodach na głębokość 64 metrów. Zwiedzający mają możliwość zobaczenia podziemnych jezior, licznych kapliczek i pomników z soli. Wycieczka kończy się na poziomie 135 metrów pod powierzchnią ziemi, gdzie następnie wraca się górniczą windą na powierzchnię.

Nasza wycieczka do Kopalni Soli “Wieliczka” jest wycieczką indywidualną i obejmuje odbiór Państwa ze wskazanego miejsca, np. hotelu, lotniska, etc.

Anglojęzyczny kierowca zawiezie Państwa bezpośrednio do muzeum i wskaże miejsce rozpoczęcia zwiedzania. Udzieli także niezbędnych informacji dotyczących organizacji i poruszania się po muzeum.

Kierowca przez cały czas będzie oczekiwał na parkingu, będąc do Państwa dyspozycji, a po zakończonym zwiedzaniu odwiezie Państwa we wskazane miejsce.

Wycieczka jest indywidualna, co oznacza, że pojazd wraz z kierowcą będą tylko do Państwa dyspozycji. Nie łączymy naszych grup, dzięki czemu mogą Państwo podróżować komfortowo i we własnych gronie. Dzięki takiemu rozwiązaniu cały program wycieczki będzie dopasowany do Państwa potrzeb i oczekiwań. Mogą Państwo korzystać z dodatkowego czasu w muzeum i okolicy lub skrócić czas zwiedzania według własnego uznania.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów proponujemy łączenie wycieczki do Kopalni Soli “Wieliczka” z innym atrakcjami regionu np. odwiedziny Muzeum Auschwitz-Birkenau, klasztoru Czarnej Madonny na Jasnej Górze, bądź innej pozycji zawartej w naszej ofercie. Taka możliwość pozwala na negocjowanie cen wycieczek.